Piątek, 22 Luty 2019-Marty i Małgorzaty
TwojRynek

Porady eksperta

W drodze do pracy uległem wypadkowi, a mianowicie wywróciłem się i złamałem sobie nogę. Czy z tego tytułu (droga do pracy) należy mi się jakieś odszkodowanie, wypłata z ubezpieczenia. Jeśli tak - jakie dokumenty mam złożyć i jakie będą nastepne kroki?
Marek W.
2014-04-15Krzysztof Wojtalewicz
Zalało mi firmę. Na szczęście była ubezpieczona. Wysłany przez firmę uberzeczeniową rzeczoznawca zaznaczył w protokole m.in wymianę samych ościeżnic drzwi (tylko one uległy napuchnięciu i zniszczeniu). Proszę mi wytłumaczyć czy nie powinnam się domagać wymiany całych drzwi (zakupione 10 lat temu) ze względu na niemożliwość dopasowania ewentualnych nowych ościeżnic do istniejących skrzydeł drzwi pod kątem kolorystyki i modelu. Proszę o pomoc.
Martyna G.
2013-09-19Krzysztof Wojtalewicz
Szukam taniego ubezpieczenia OC i AC. Chciałbym się udać do firmy, która wyszuka dla mnie najlepszą opcję w tym zakresie, ale niepokoję się że w związku z tym pośrednictwem zapłacę wyższą kwotę. Na jakich zasadach działają te firmy? Czy poniosę koszty dodatkowe?
Zbigniew 42 l.
2013-06-17Krzysztof Wojtalewicz
W zeszłym tygodniu zalałam mieszkanie sąsiadowi. Z racji tego, że nie mam ubezpieczonego mieszkania - próbowałam załatwić sprawę polubownie i zaproponowałam mu malowanie u mojego fachowca, za które chciałam zapłacić. Nie zgodził się sąsiad na takie warunki i oddał sprawę do swojego ubezpieczyciela (on mieszkanie miał ubezpieczone). W jaki sposób po wkroczeniu do sprawy ubezpieczalni będzie to rozwiązane? Boję się że kwota przez nich podana będzie zbyt wygorowana i nie będzie mnie na to stać.
Martyna K.
2013-04-17Krzysztof Wojtalewicz
Od 5 lat jestem emerytką. W zeszłym tygodniu złamałam rękę, podczas upadku na chodniku przed blokiem, w którym mieszkam. Czy należy mi się odszkodowanie z tego tytułu z Zus - u?
Mariola Kwiatkowska
2013-02-14Krzysztof Wojtalewicz
Mój mąż nie żyje, a teraz zmarł mój teściu. Czy należy mi się po nim odszkodowanie z PZU (jestem ubezpieczona w PZU) jako członkowi rodziny?
Maria
2012-11-30Krzysztof Wojtalewicz
Witam serdecznie, Ubezpieczam się w jednym z Towarzystw w ramach ubezpieczenia indywidualnego kontynuowanego po ubezpieczeniu grupowym. Proszę o informację czy jest to dobry produkt czy lepiej postarać sie o inny typ ubezpieczenia. Płacę ponad 60 zł miesięcznie.
małgośka K.
2012-11-12Krzysztof Wojtalewicz