Piątek, 22 Luty 2019-Marty i Małgorzaty
TwojRynek

Porady eksperta

Dzień dobry,  kupiłam suknie ślubną używaną w której było napisane ze nie była czyszczona chemicznie,a le również ze nie ma żadnych uszkodzeń ,dodatkowo pani mi napisała ze plamy sa tylko z kurzu i pudru ,suknia mi przyszła okazało sie ze ma plamy czerwone i dodatkowo jest dziura ,zaraz po obejrzeniu sukni rozpoczęłam spór na allegro,kobieta sie upiera ze ona nic nie zawiniła i nie chce zwrócić mi pieniędzy ,a ja przez to musiałam przełożyć ślub,chciałam jej odesłać od razu suknie to powiedział żebym nie odsyłała!!Co mogę zrobić bo nie mam ani sukni na ślub ani pieniędzy.
 
 
 
Krystyna z Żar
2010-06-30Kamilla Szymańska
Czy przysługuje mi jako prawnuczce spadek bądź zachowek po pradziadku w sytuacji kiedy dziadek zmarł tuż po urodzeniu mojego ojca a na dzień dzisiejszy mój ojciec również nie żyje. Pragnę zaznaczyć, że dziadek , ojciec mojego ojca nie otrzymał żadnego spadku ni też zachowku po swoim ojcu ,czyli cały majątek został we władaniu brata mego dziadka.Tenże brat zmarł w tym roku.Reasumując ze strony mego pradziadka ani dziadek ani mój tata nie dziedziczył spadku.Czy w takim razie ja mogę zasadnie wszcząć postępowanie w sądzie? Proszę bardzo o odpowiedż , czekam z niecierpliwością.
Beata Mikołajczak
2010-06-28Krzysztof Wojtalewicz
P. mecenas w 1998r. zakupiłem pokrycie na dach o nazwie ondulina z firmy Ondulin. Przy zakupie dostałem jedynie fakturę zakupu, bez gwarancji. Obecnie dach zaczął przeciekać. Dzwoniąc do tej firmy powiedziano mi że gwarancja na ondulinę wynosi 15 lat. Wysłałem pismo z opisem że przecieka itd. oraz ksero faktury. Po miesiącu otrzymałem pisemną odpowiedź że mogą przyjechać na oględziny dachu ale warunkiem jest dostarczenie gwarancji. Takowej gwarancji nie otrzymałem, a dziś sklep już nie istnieje. Pokrycie mojego dachu powinno wytrzymać 15 lat a jest w fatalnym stanie i przecieka. Bardzo proszę o poradę co zrobić ? Z wyrazami szacunku Krzysztof z Żywca.
Krzysztof zschmeichel
2010-06-09Kamilla Szymańska
Mam pewien problem i nadzieję, że mi pomożecie. 2 tygodnie temu zakończył się remont mojej łazienki i kuchni. Jednak pan, który, jak wtedy myślałem, posiada kwalifikacje odpowiednie do takich czynności jak tynkowanie, tapetowanie, malowanie itp. nie wywiązał się z umowy. Po kilku dniach od zakończenia remontu zauważyłem, że ściany zostały wytynkowane nierówno, w niektórych miejscach pozostały zacieki, a tapeta w kuchni zaczyna się odklejać. Próbowałem się skontaktować z tym „fachowcem”, jednak bezskutecznie. Pieniądze za usługę zdążył już zainkasować. Czy mam prawo do reklamacji danej usługi i żądać od niego wykonania odpowiednich poprawek? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam!
 
Marek z Głogowa
2010-04-27Kamilla Szymańska
Dzień dobry! Nieco ponad 5 lat temu ubezpieczyłam się na życie. Jednak od momentu podpisania umowy do dziś trochę zmieniło się w moim życiu. 2 lata temu zmieniłam pracę. Zarabiam zdecydowanie więcej niż kiedyś, jednak charakter pracy obliguje mnie do bycia w delegacji kilka razy w miesiącu. Wydaje mi się, że częste przemieszczanie się po polskich drogach jest zajęciem o wyższym stopniu ryzyka niż praca w biurze, dlatego zaczęłam się zastanawiać, czy nie dostosować swojej polisy do obecnych warunków, w jakich żyję. Ponadto zaciągnęłam kredyt na zakup mieszkania, a w przyszłym roku razem z narzeczonym bierzemy ślub. Wydaje mi się, że są to odpowiednie argumenty za tym, by trochę zaktualizować swoją polisę, jednak ciągle się waham. Byłabym wdzięczna za fachową radę.
Paulina z Zielonej Góry
2010-04-22Krzysztof Wojtalewicz
Miałam spotkanie z osobą, reprezentującą firmę oferującą w sprzedaży bezpośredniej - inwestycje w funduszach inwestycyjnych z drobnym elementem ubezpieczeniowym. Czym różni się taka oferta od oferty funduszy inwestycyjnych, oferowanych przez nie same lub przez banki?
Gosia
2010-02-25Łukasz Tracewski
Witam, ostatnio znajomy przekonywał mnie że warto zmienić OFE , czym powinnam się kierować dokonując takiej zmiany?
 
Magda
2010-02-22Krzysztof Wojtalewicz