Piątek, 22 Luty 2019-Marty i Małgorzaty
TwojRynek

Porady eksperta

Witam, Mam problem z odzyskaniem pieniędzy od autokomisu. Według dokumentów samochód został sprzedany już miesiąc temu, a do tej pory nie otrzymałem należności.Nabywca auta już dawno zarejestrował samochód i jest jego szczęśliwym posiadaczem. Właściciel komisu stale mnie zbywa, umawiając się na kolejne ( niedotrzymywane) terminy wpłaty kwoty na konto. Proszę o odpowiedz jakie w tej sytuacji mam prawa i gdzie mogę się zgłosić w celu uzyskania pomocy w odzyskaniu pieniędzy.
Gośka
2011-02-18Kamilla Szymańska
Witam!
Ostatnio udało mi się kupić na allegro.pl laptopa za 1 zł w licytacji. Sprzęt jest używany, ale całkiem dobrej jakości – jego wartość zdecydowanie przewyższa symboliczna złotówkę, za którą udało mi się go kupić.
Natomiast sprzedawca odmawia sprzedania mi go, twierdząc, że się pomylił i przegapił moment przelicytowania go.
Uważam, że sprzedawca powinien mi przekazać towar za 1 zł.
Proszę o informację, czy mam rację?
 
Tomasz z Głogowa
2011-01-27Kamilla Szymańska

Mam pytanie. W zeszłym tygodniu byłam z bólem zęba u w gabinecie stomatologicznym w Zielonej Górze. Za wizytę zapłaciłam 160 zł. Ząb przestał boleć, ale po 2 tygodniach wypadła plomba. mam zamiar udać się z powtórna wizytą i żądać ponownego założenia plomby. Czy stomatolog powinien zrobić to bezpłatnie?

 
Emilia z Zielonej Góry
2010-10-15Kamilla Szymańska
Jestem właścicielką samochodu volvo. Auto jest cały czas serwisowane. Dwa tygodnie temu naprawiłam samochód w serwisie. Niestety mimo, że auto stało tam ponad tydzień usterka według mnie nie została usunięta. Przy odbiorze auta właściciel powiedział, że następna naprawa będzie gratis. Teraz popsuła się kolejna część związana z poprzednią naprawą. Zaprowadziłam auto do serwisu, lecz mechanik stwierdził, że konieczne jest zamówienie nowych części i muszę zapłacić za naprawę. Nie odebrałam jeszcze volvo, gdyż nie byłam przygotowana na koszty. Co w obecnej sytuacji mogę zrobić? Proszę o szybki kontakt. Z poważaniem.
Ewa
2010-08-09Kamilla Szymańska
Mam pytanie odnośnie długów kredytowych. Moi rodzice mają długi w bankach na około 100 tys. zł, są po rozwodzie. Ani mama, ani tata nie spłacają ich. Czy ja przejmę te długi? Chcę zaznaczyć, że po ich śmierci nie przejmę po nich spadku.
Agata
2010-08-09Krzysztof Wojtalewicz
Witam! Przed dwoma tygodniami zmarła moja mama. Mama pozostawiła testament niezarejestrowany notarialnie, w którym zapisała dom na mnie i na siostrę z zaznaczeniem, że ojciec ma prawo mieszkania w nim do śmierci (mama otrzymała dom od dziadka za panny). Szwagier pospiesza nas abyśmy przeprowadzili sprawę spadkową twierdząc, że jest na to 30 dni od śmierci mamy, a po tym czasie koszty wzrastają prawie dwukrotnie. Chciałbym się dowiedzieć, co powinniśmy zrobić, czy rzeczywiście powinniśmy się spieszyć i jakie czekają nas koszty? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Tadeusz
2010-07-12Krzysztof Wojtalewicz
KUPIŁAM SUKIENKĘ 16.06.2010 CHCIAŁAM JĄ ZWRÓCIĆ DO SKLEPU LE SPRZEDAWCZYNI POWIEDZIAŁA ŻE NIE PRZYJMUJĄ ZWROTÓW. CO MAM ZROBIĆ PO TRZECH DNIACH SIĘ ROZMYŚLIŁAM . PROSZĘ O PORADĘ. DZIĘKUJĘ . PS. SUKIENKA JEST Z METKĄ I POKWITOWANIEM BEZ PARAGONU.
ALEKSANDRA MAJ
2010-07-12Kamilla Szymańska