Piątek, 22 Luty 2019-Marty i Małgorzaty
TwojRynek

Porady eksperta

Witam serdecznie,
Jestem rencistą. Kilka miesiecy temu ubezpieczyłem się na życie w nowo otwartym Towarzystwie Ubezpieczeniowym. Przy podpisywaniu umowy Pani zadawała mi pytania odnośnie moich chorób. Poinformowałem, że jestem chory na cukrzycę i mam problemy z sercem. Po kilku miesiącach moja córka przeczytała dokładnie umowę i okazało sie, że zawiera ona informację niezgodne z tymi, które udzieliłem w tym Towarzystwie. Umowa zawierała informację o moim dobrym stanie zdrowia i braku jakichkolwiek chorób, a także wzmiankę o tym, że wszystkie informacje jakie podałem są zgodne z prawdą. Wraz z córką udałem się do tego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, aby skorykować te nieprawidłowości, lub rozwiązać umowę wraz ze zwróceniem dotychczas wpłaconych składek. Jednym zdaniem, zostałem oszukany! Pani poinformiowała mnie, że możemy rozwiązać umowę, ale nie dostane zwrotu wpłaconych już składek. Skorygować umowy tak, aby zawierała informacje o mojej chorobie też nie było można. To jest jawne nabijanie ludzi w butelkę. Co mam w takiej sytuacji zrobić? Czy ubezpieczyciel może tak postąpić?
Stanisław z Zielonej Góry
2012-02-27Krzysztof Wojtalewicz
Posiadam jeden kredyt, a mój mąż drugi. Niestety, teraz jesteśmy zmuszeni zaciągnąć kolejny. Obawiam się, że nie będziemy w stanie spłacać 3 rat jednocześnie. Czy warto w takiej sytuacji rozważyć kredyt konsolidacyjny?
Jarek B.
2012-02-17Łukasz Tracewski
Jak finansowo zabezpieczyć dziecko na wypadek śmierci rodziców?
 
Lila
2012-02-07Krzysztof Wojtalewicz
Potrzebuję pilnie 3 tysięcy złotych – czy lepiej jest wziąć mi kredyt gotówkowy czy ubiegać się o kartę kredytową w moim banku? Co będzie dla mnie korzystniejsze i co będzie szybciej?
Agata W.
2012-01-23Łukasz Tracewski
Witam, Mam czteroosobową rodzinę i zacząłem myśleć o przyszłości, a co za tym idzie nad swoją przyszłą emeryturą. Wiem, że nie zapewni mi ona godziwego życia, dlatego myślę o dodatkowym zabezpieczeniu siebie samego i rodziny. Mam obecnie zwykła polisę na życie i zastanawiam się nad jej zmianą - na polisę na życie z funduszem inwestycyjnym. Czy Pana zdaniem powinienem takową wykupić, czy zachować obecną polisę i osobno inwestować nadwyżki w budżecie domowym?
Mariusz K.
2012-01-23Krzysztof Wojtalewicz
Jestem stosunkowo młodą osobą (30lat) i mam problem z dostaniem kredytu w sklepach RTV/AGD np. na telewizor. Do tej pory nie brałam nigdy kredytu, żadnego nie posiadam, a moje zarobki kształtują się na poziomie 2 800 zł netto. Z czym może być to związane? Z brakiem historii kredytowej? Jak mogę to zmienić?
Sylwia
2012-01-02Łukasz Tracewski
W wyniku wypadku samochodowego zginął mój mąż. Obecnie utrzymuję się tylko z renty z ZUS. Słyszałam, że mogę dostać także rentę od zakładu ubezpieczeń - czy to prawda?
Tersesa
2012-01-02Krzysztof Wojtalewicz