Wtorek, 19 Marzec 2019-Józefa i Bogdana
TwojRynek

Porady eksperta

W lutym złamałam nogę i z racji tego że jestem ubezpieczona chcę domagać się odszkodowania od mojego ubezpieczyciela - proszę o informację jakie dokumenty muszę dostarczyć oraz ile procent z kwoty ubezpieczenia może mi przysługiwać za taki uszczerbek na zdrowiu?
Natalia
2012-06-28Krzysztof Wojtalewicz
Spotkał się ze mną przedstawiciel firmy Amber Gold, który zaproponował mi lokatę w złoto. Mój zysk miałby polegać na wzroście jego ceny, firma jednocześnie gwarantuje oprocentowanie nie niższe niż 16%, czy warto z tej oferty skorzystać, czy są może jakieś "haczyki" w tej inwestycji?
Magdalena
2012-06-05Łukasz Tracewski
Witam. Mam takie zapytanie odnośnie ubezpieczenia kredytu mojego zmarłego ojca. Po śmierci mojego ojca pojechaliśmy do banków dowiedzieć sie co dalej z jego kredytemi i kartą kredytową -  w banku powiedzieli że były ubezpieczone. Po jakimś czasie dzwoni pani z windykacji banku i powiadamia nas, że towarzystwo ubezpieczeniowe odrzuciło ubezpieczenie, a jedynym powodem jaki podała nam ta pani było to że ojciec skończył 70 lat. Ja pisałem odwołania do firmy ubezpieczeniowej i żadnej konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem, ponieważ ubezpieczającym jest bank i tam będą przesyłać odpowiedzi na nasze odwołania. Spodziewalismy się tego, że ponownie odrzucą wniosek i odrzucili, tylko nikt nie raczył nas o tym poinformować. Teraz bank domaga się spłaty kredytu - co my możemy jeszcze zrobić?
Łukasz Szczebiot
2012-05-31Krzysztof Wojtalewicz
W jakiej walucie w chwili obecnej kredyt hipoteczny jest najkorzystniejszy?
mały
2012-05-11Łukasz Tracewski
Jak sprawdzić wiarygodność towarzystwa, w którym chcę wykupić ubezpieczenie?
Aga
2012-05-09Krzysztof Wojtalewicz
Witam, Wybieram się za granicę i zastanawiam się jakie karty są honorowane w krajach Uni Europejskiej - czy moja karta płatnicza wystarczy mi do wypłacania pieniędzy czy muszę mieć specjalną kartę kredytową?
Emilia
2012-03-13Łukasz Tracewski
Witam mam takie pytanie w 2007 roku kończyla mi sie polisa ubezpieczeniowa oc na samochód wypowiedziałem 7 dni przed końcem umowy. Napisałem wypowiedzenie z numerem polisy na komputerze i podpisałem się imieniem i nazwiskiem też na komputerze, wydrukowałem to wszystko i wysłałem faksem na adres podany przez ubezpieczyciela. Po miesiącu przyszła do mnie kontynuacja tego ubezpieczenia, po mojej interwencji telefonicznej bo to było ubezpieczenie direct rozmówczyni poinformowała mnie że nic do nich nie dotarło. Powiedziałem w którym dniu i o jakiej godzinie wysłałem faks. Okazało się, że miałem rację i faks z moim wypowiedzeniem się znalazł. Nie tak dawno towarzystwo wystąpiło z roszczeniem zapłacenia tej składki, gdyż nie uznali tego faksu ponieważ dopatrzyli się braku mojego odręcznego podpisu był tylko komputerowy. Czy towarzystwo nie powinno poinformować mnie wcześniej że wypowiedzenie jest nieważne? Czy nie zostały naruszone prawa konsumenta czyli mnie?
lucky
2012-03-13Krzysztof Wojtalewicz