Piątek, 22 Luty 2019-Marty i Małgorzaty
TwojRynek

Porady eksperta

Dwa tygodnie temu mój małżonek zakupił pompę do wypompowywania brudnej wody. W instrukcji obsługi ani innych dołączonych dokumentach nie było zamieszczona informacja na temat zapowietrzania się tego urządzenia co dowiedzieliśmy się dopiero po kilku dniach.W dniu oddaniu pompy do sklepu Pani powiedziała, że oddadzą nam pieniądze albo zamienia na inne urządzenie ale nie od razu bo sama musi dowiedzieć się jak to wszystko zrobić zgodnie z prawem. Po kilku godzinach zadzwoniła do męża i powiedziała, że oddadzą mam pieniądze albo zamienią na inną. Dziś małżonek otrzymał telefon ze sklepu , ze nie mogą tego zrobić tylko zmuszeni są oddać pompę na serwis naprawczy i zajmie to dwa tygodnie. Moje pytanie jest następujące. Jaka jest faktycznie prawda dotycząca praw konsumenta i czy nie mam prawa wymienić wadliwego towaru od ręki w tym samym sklepie gdzie go zakupiłam?
Maria Pera
2012-11-30Kamilla Szymańska
Mój mąż nie żyje, a teraz zmarł mój teściu. Czy należy mi się po nim odszkodowanie z PZU (jestem ubezpieczona w PZU) jako członkowi rodziny?
Maria
2012-11-30Krzysztof Wojtalewicz
Witam serdecznie, Ubezpieczam się w jednym z Towarzystw w ramach ubezpieczenia indywidualnego kontynuowanego po ubezpieczeniu grupowym. Proszę o informację czy jest to dobry produkt czy lepiej postarać sie o inny typ ubezpieczenia. Płacę ponad 60 zł miesięcznie.
małgośka K.
2012-11-12Krzysztof Wojtalewicz
Miesiąc temu wziałam swój pierwszy kredyt na telewizor - zależy mi na tym żeby powoli budować swoją zdolność kredytową, gdyż planuję wziąść kredyt na mieszkanie w przyszłości. W związku z tym moje pytanie: Co będzie korzystniejsze - spłacenie kredytu regularnie co miesiąc zgodnie z terminem i ilością rat, czy spłacenie go szybciej?
Zuza
2012-10-01Łukasz Tracewski
Czy ubezpieczenie, które nabyłem wraz z wycieczką w biurze podróży zapewnia mi wystarczającą ochronę ubezpieczeniową? I Czy można zabiezbieczyć się także przed utratą pieniędzy, kiedy bankrutuje biuro podróży - czy można wykupic ubezpieczenie, które pozwoli nam uniknąć systuacji kiedy zostajemy na lodzie?
Marcin
2012-09-06Krzysztof Wojtalewicz
Czy pracownik banku, w którym można zakupić polisę inwestycyjną (wpłata własnych środków na inwestycję, w ramach której klient posiada ubezpieczenie na życie) może zostać przez klienta posiadającego tę polisę wskazany jako uposażony? Jeśli tak, to czy może dane uposażonego pracownika do polisy wpisać inny uprawniony pracownik czy wymagany jest akt notarialny ?
paweł
2012-08-08Krzysztof Wojtalewicz
O co chodzi z tym kredytem 0%? Niby sklepy reklamują taką usługę, a w rzeczywistości to nigdy nie jest bezprocentowo. Decyzję podejmuje bank i zazwyczaj wynik jest taki: osoba pracująca 0,9%, emeryci i renciści powyżej 1%. Kiedy przysługuje nam 0%? Jakie warunki trzeba spełniać?
Ewka G.
2012-07-31Łukasz Tracewski