Piątek, 22 Luty 2019-Marty i Małgorzaty
TwojRynek

Porady eksperta

Nie mam paragonu potwierdzającego zakup pralki w salonie firmowym. Na gwarancji producenta jest jednak data zakupu i pieczątka firmowa. Szef salonu odmawia mi jednak uznania reklamacji powołując się na zapis z karty gwarancyjnej. Tam z kolei napisane jest, że paragon jest konieczny do realizacji roszczeń reklamacyjnych. Kto ma racje?
 
Bogdan z Nowej Soli
2010-01-26Kamilla Szymańska
Czy można już zacząć inwestować na giełdzie bez większego ryzyka utraty znacznego kapitału? Mam 12 tys oszczędności. W co mam zainwestować?
 
 
 
Jerzy ze Szprotawy
2010-01-13Łukasz Tracewski
Witam. Interesuje mnie, czy inwestując w III filar danego funduszu emerytalnego istnieje możliwość, że stracę pieniądze lub ich część w przypadku upadłości funduszu?
 
Tomek
2009-12-14Łukasz Tracewski
Witam! Od jakiegoś czasu planuje ubezpieczyć się na życie, mam jednak pewien problem w związku z tym. Chodzi mi o tzw. sumę ubezpieczeniową. Jak można wycenić wartość swojego życia? Czy można w ogóle mówić o czymś takim? Jestem trochę zdezorientowany, dlatego prosiłbym o jakiś przystępny sposób na wyznaczenie odpowiedniej sumy ubezpieczeniowej. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dodam, że mam 45 lat, żonę i dwoje dzieci. Pozdrawiam!
Zbyszek z Zielonej Góry
2009-10-09Krzysztof Wojtalewicz
Zakupiłam sukienke która po pewnym czasie sie zaczela sie odklejać od podszewki. Chciałabym złożyć reklamację ale zagubiłam paragon czy mogę ten fakt jakoś ominąć. Dziekuje za odpowiedz.
Opala Anna
2009-10-05Kamilla Szymańska
Witam serdecznie. Kilka miesiecy temu zakupilem telewizor. W ostatnim czasie uległ awarii. Niestety, nie moge znalezc ksiazki gwarancyjnej. Posiadam dowód zakupu - paragon. Jednak gwarancji nie ma. Czy na podstawie samego paragonu moge domagac sie naprawy gwarancyjnej? Zaznaczam, ze jest/byla to gwarancja tzw. door-to-door czyli sklep nie przyjmuje sprzetu do naprawy lecz wyspecjalizowany serwis przyjezdza do domu. Bede wdzieczny za odpowiedz bowiem wydane kilka tys. złotych moze okazac sie pieniedzmi wyrzuconymi w bloto.
Adam
2009-09-10Kamilla Szymańska
Dzień dobry!
Jestem w trakcie zawieszania działalności gospodarczej (razem z kolegą prowadziłem spółkę jawną) i mam z związku z tym pewne pytanie: co z ubezpieczeniem? Nie chciałbym stracić ciągłości w opłacaniu tych składek, jako że niedługo zamierzam rozpocząć działalność w innej firmie (spółce komandytowej). Czy mogę nadal opłacać składki ubezpieczeniowe?
 
 
Rafał, Żary
2009-09-04Krzysztof Wojtalewicz